Domov Lidmaň
Domov Lidmaň příspěvková organizace

Adresa

Domov Lidmaň, p. o.

Lidmaň 91

395 01 Pacov

telefon: +420 565 400 720

Fax: 565 492 036

Události za rok 2010

události 2010

1.1. Ohňostroj v Jindřichově Hradci – 1. a 3.odd.

15.1. Oslava narozenin v Kamenici. – 1.odd.

18.1. Na hokeji v Českých Budějovicích – 1.odd.

20.1. Na hokeji v Táboře – 3.odd.

21.1. v Třešti – 4.odd. Byli jsme se podívat v „městě betlémů“ v Třešti. Nejprve byla zastávka vPelhřimově na nákupech. Pak jsme byli v muzeu v Třešti a dozvěděli se o vzniku zdejší tradice.

23.1. Závody v běhu na lyžích v Černovicích

31.1. Na hokeji – 1.odd. Byli jsme se podívat na zápasu Mountfield Č.Budějovice -HC Pardubice. Celý zápas jsme mohutně fandili. Před hokejem jsme zašli projít obchodní domy.

3.2.  Výlet do Prahy, návštěva 3D kina – film Avatar

14.2. Masopustní průvod v Jindřichově Hradci – 1. a 3. odd. Bylo zde hodně masek, nechybělo tradiční občerstvení v podobě koblih, jitrnic, škvarků a také slivovice.

15.2. Na hokeji v Táboře – 3.odd.

16.2. Masopust v Pelhřimově – 1.odd. Byli jsme se podívat na tradiční průvod masek, každý účastník si mohl masku vypůjčit

17.2. Koncert. Byli jsme se podívat v J.Hradci na koncertě bratří Nedvědů. Ještě před koncertem jsme šli na nákupy a na večeři.

23.2. Ve vodním ráji v Jihlavě – 4.odd. Všem se tam moc líbilo, vyzkoušeli všechny nabízené atrakce. Cestou domů byla zastávka v restauraci na dobrý oběd.

24.2. Na hokeji v Táboře – 2.odd.

25.2. Oslava narozenin. Celé 3.odd.včetně pracovníků bylo v pizzerii v Pacově slavit narozeniny Milana.

25.2. Na bowlingu v Kamenici – 2.odd.

27.2. V bazénu v J.Hradci – 3.odd.

3.3. Výlet do Tábora – 4.odd. Autobusem jsme se byli podívat v Táboře. Vybírali jsme dárek k narozeninám a po procházce městem jsme zašli na pohár do cukrárny.

5.3. Schůze chovatelů. Zúčastnili jsme se schůze chovatelů drobného zvířectva v Kamenici nad Lipou. Předseda chovatelů p.Kolář zhodnotil minulý rok a předal nám diplomy za pomoc při výstavě v loňském roce. Schůze byla ukončena výborným občerstvením a muzikou.

12.3. Koncert Jiřího Zmožka v Kamenici – 1. a 4. odd.

13.3. V bazénu v J.Hradci – 1.odd. Byli jsme se vykoupat v nedávno otevřeném bazénovém komplexu. Jezdili jsme na tobogánu, zayšli jsme do sauny a užili si teplé vody v relaxačním bazénu a vířivkách.

16.3. V kině v Č.Budějovicích – 2.odd.

20.3. Bazén v J.Hradci – 7.odd.

24.3. Oslava. Náš kamarád Láďa slavil 50. narozeniny. Vše se slavilo v restauraci U Oliny v kamenici nad Lipou. Láďa dostal krásný dort plný likérových špiček, které má velmi rád a další drobné dárečky.

24.3. V ZOO – 4. odd. v Jihlavě

29.3. V Praze. Byli jsme na Matějské pouti.  Počasíé docela přálo, tak jsme si užili pouťových atrakcí.

4.4. Velikonoce. Na Velikonoce jsme se vydali hledat velikonoční poklad. Šli jsme vyznačenou trasou přes Bohutín na Lhotku. Cestou jsme plnili různé úkoly. Na Lhotce jsme našli po dlouhém hledání poklad, opekli si špekáčky a přes Tvrziny šli domů. Počasí bylo nádherné, tak jsme si to pěkně užili.

11.4. Svaz chovatelů – na brigádě v kamenici nad Lipou.

16.4. Turnaj ve Strakonicích. Naše mužstvo se účastnilo 1.ročníku  turnaje ve futsalu, který v konkurenci 6-ti mužstev vyhrálo po tuhém boji ve finále na penalty.

18.4. Motokros – 7.odd. Byli jsme v Pacově, kde se konalo MČR v motokrosu. Viděli jsme 6 závodů – MX2, MX3 a veterány.

20.4. V bazénu v J.Hradci -3.odd.

21.4. Diskotéka v Klentnici. Přijali jsme pozvání našich kamarádů z Klentnice. Vyjeli jsme brzy ráno, protože je to dlouhá cesta. Napřed jsme zašli do vinného sklípku k našim dobrým známým v Hlohovci. Pochutnali jsme si na dobrém občerstvení a ochutnali několik vzorků vína. Odpoledne jsme strávili na diskotéce v Klentnici. Den se moc vydařil. I když jsme se domů vrátili hodně pozdě, tešíme se na další setkání.

24.4. Návštěva keramické dílny v Děbolíně a nákupy v Jindřichově Hradci – 3.odd.

24.4. V bazénu v Jindřichově Hradci – 7.odd.

30.4. Stavění máje a čarodějnice. Odpoledne jsme se sešli na hřišti a společně ozdobili a postavili májku. Pak jsme zapálili hranici s čarodějnicí, zpívali, grilovali kuřata a užívali si pěkného počasí. z hřiště od hranice nás vyhnala bouřka.

30.4. Dojeli jsme si do Těšenova pro první letošní kachňata.

1. – 2.5. Chovatelé. Naši uživatelé, kteří jsou členy Svazu chovatelů drobného zvířectva v Kamenici nad Lipou, se účastnili výstavy zvířat. Na závěr výstavy si koupili králíky do svého chovu.

1.5. Zúčastnili jsme se hasičské soutěže v Černovicích. fandili jsme hasičům z Lidmaně.

2.5. Byli jsme se podívat na fotbalový zápas v Mnichu.

11.5. Na bowlingu v Kamenici nad Lipou – 1.odd.

13.5. Dino park Plzeň.Ráno jsme vyrazili do dávné minulosti – na dinosaury. Zakoupili jsme vstupenky a přes ZOO jsme procházkou šli do Dino parku. Vystavení ještěři jsou kolosální a všem se nám opravdu líbili. Také jsme navštívili 3D kino, kde jsme shlédli krátký film o cestě malého dinosaura do nového domova. Bylo to velmi pěkné.  Poté jsme se vrátiuli zpět do ZOO, kde jsme si dali oběd a pokračovali  v prohlídce. Pozdě odpoledne jsme vyrazili domů.

15.5. Na hvězdárně. Vydali jsme se do Ondřejova do světpznámé hvězdárny na den otevřených dveří. Zde jsme si prohlédli dalekohledy, zařízení potřebná k pozorování  oblohy, muzeum aj. Škoda, že nebylo pěkné počasí.

16.5. Oslavy v Křižanově. Jeli jsme do ÚSP Křižanov, kde slavili 50. vyročí založení ÚSP. Dopoledne jsme zhlédli kulturní program, ktzerý připravili klienti ústavu a na závěr zazpíval operní pěvec p.Pustina. Pak jsme si prohlédli vystavené výtvarné práce klientů ústavu.

22.5. Cipískování v Písku. Na pozvání opatrovníků jednoho našeho uživatele jsme si vyjeli do Písku. Podívali jsme se, jak se staví sochy z písku, dále jsme navštívili písecké muzeum. Tam se nám moc líbilo. Po dobrém obědě jsme měli rezervovaná místa na divadelním představení. Po prohlídce města jsme se vrátili domů.

22.5. Koncert. Byli jsme se podívat na koncertu Superstar v J.Hradci

25-.27.5. Hry v Tloskově. Sedm našich sportovců se účastnilo sportovních her, které pořádal DÚSP Tloskov v areálu autokempu na Nové Živohošti u Slapské přehrady. Byl to již 21. ročník. Všichni naši sportovci získali ocenění v plaveckých disciplinách. Dále všichni získali medaile v atletických disciplinách. V turnaji v přehazované se naše mužstvo umístilo na 2.místě, v bocce na 3.místě. Všichni byli náramně spokojeni i když počasí průběhu her nepřálo.

26.5.-3.6. V Itálii. V těchto dnech jsme si užívali rekreace v Caorle. Počasí nám přálo, tak jsme si do sytosti užili koupání v moři. Večer jsme též pluli lodí po moři a dívali se na krásy nočního Caorle. Nakoupili jsme si na tržnici v krásných obchůdkách. Ale nejvíc jsme si každý den pochutnávali na itlaské zmrzlině.

28.5. – 6.6. Chorvatsko – 7.odd. Byli jsme na rekreaci v Chorvatsku. Ubytování bylo v přepychovém hotelu ve Vodicí¨ch. Strava byla výborná, počasí a moře také. Rekreace moc rychle utekla, ani se nám nechtělo domů.

2.6. Výstava v Kamenici. Tento den se v kamenickém zámku otevírala výstava výrobků klientů DÚSP Černovice a ÚSP Lidmaň. Předvedli jsme návštěvníkům Axmanovu techniku a výrobky vytvořené touto technikou.

8.6. zábavné odpoledne v Lidmani. Vynechali jsme jeden den v práci a uspořádali pro sebe a kamarády z jiných zařízení zábanvné odpledne. program vyplnili policisté, kteří předváděli techniku, zbraně a ukázky z výcvikuslužebních psů. Byli zde také hasiči z Kamenice nad Lipou. Peklo se prase, byla spousta občerstvení a odpoledne byla diskotéka.

7. – 11.6. Rekreace Pilnův statek – 4.odd. Byli jsme na rekreaci ve vesničce Libice nad Doubravou v rekreačním zařízení Pilnův statek. Navštívili jsme Chotěboř, místní muzeum,  zámeček a park. Byli jsme i v přírodní rezervaci v údolí řeka Doubravy.

14.-18.6. Rekreace 6.odd. – Penzion Červené Blato u Trhových Svinů.

16.6. Ve Zběšičkách – oslava 25.výročí od založení ÚSP Zběšičky

16.-18.6. Zlatá rybka. 6. ročníku mezinárodních závodů v chytání ryb se účastnilo i naše družstvo. Závody tradičně probíhaly ve Štrkovci na Slovensku. Soutěž byl pro čtyřčlenná družstva. Letos přijelo 13 družstev z Čech, Rakouska, Maďarska a Slovenska. Soutěž byla v sobotu, začínala v 8 hodin a končila v půl dvanácté. naše družstvo nachytalo 37 ryb, většinou karasů. Tento počet stačil na 4.místo. Odpoledne po závodech byl volný program. Viděli jsme vojáky, potápěče, někteří si vystřelili světlici. Zbytek dne byl určen k tanci a posezení.

21.-25.6. Na Bozděchově. Již tradičně jsme několik dnů strávili na tábořišti u Bozděchova. Bydleli jsme ve stanech, sami si vařili. Počasí bylo nádherné, bohužel letos je minimum hub a borůvek

25. – 27.6. Stanování – 3.odd. Na víkend jsme jeli stanovat do Nové Bukové.  Sami jsme si na ohni vařili, poznali jsme okolí a navštívili známé.

ka.

29.6. V ZOO – 2.odd. Navštívili jsme jihlavskou ZOO, která je každým rokem hezčí a hezčí. Z návštěvy u zvířat jsme byli nadšení, viděli jsme spoustu mláďat. Počasí nám vyšlo, takže velice povedený den.

1. – 4.7. V Rotbachu.

2. – 4.7. Turnaj v kopané. Byli jsme na mezinárodním fotbalovém turnaji. Tentokrát turnaj pořádali kamarádi ze slovenské Okoče. Na turnaji hrálo 12 mužstev. My jsme byli jedinými zástupci ČR, ostatní mužstva byla ze Slovenska, Maďarska, Německa a Rakouska. Naše mužstvo skončilo na 3.místě.

9.-14.7. Bozděchov

9. – 11.7. Stanování na Komorníku – 3.odd. Stanovali jsme v kempu, koupali se. Byli jsme se podívat na hradě Janštejn.

30.7. V pizzerii v Pacově – 3.odd.

1.8. Kopaná – v Kamenici nad Lipou – 3.odd.

5.8. Na Moravě. Jeli jsme si natrhat broskve na jídlo i na zavařování na Moravu do Velkých Bílovic. Počasí nám přálo a práce nám šla dobře od ruky. Cestou zpět jsme se zastavili v Pasohlávkách.

6.8. Návštěva z Rotbachu. S našimi přáteli z Bavorska jsme se jeli podívat do ZOO ve Dvoře Králové. Svezli jsme se vláčkem i safari autobusem. Odpoledne jsme ještě navštívili zámek v Opočně.

7.8. V Pelhřimově. Se zahraniční návštěvou jsme se jeli podívat do muzea kuriozit v Pelhřimově. Pak jsme ještě poseděli v cukrárně.

8.8. V Dinoparku ve Vyškově. – 1.odd. Napřed jsme si prohlídli ZOO a pak jsme vyrazili dinovláčkem přes město Vyškov do Dinoparku. Zde jsme viděli spoustu modelů dinosaurů, největší měřil 7 metrů.

12.8. Skauti. Skupina skautů pro nás připravila zábavné odpoledne plné nápaditých her a soutěží. Odpoledne skončilo u táboráku.

19.8. Návštěva z Klentnice. Přijeli k nám přátelé z Klentnice na Moravě. Šli jsme na houby. Navečer jsme udělali oheň, opékali buřty a zpívali.

22.8. V Proseči-Obořišti. Navštívili jsme tradiční pouť v DD Proseč Obořiště. K poslechu hráli Božejáci, dostali jsme dobré občerstvení a dárky na pamá¨tku, které vyrobili obyvatelé domova.

26.8. Šiklův mlýn – 4.odd. Zde jsme byli na celodenním výletě. Počasí nám přálo, viděli jsme westwrnové ukázky, projeli se místní mašinkou  a navštívili mexickou restauraci.

28.8.-3.9. Jemčina. V těchto dnech jsme  spolu s klienty z Trmic, Věže, Pístiny a Jinošova byli na cykloturistickém pobytu na Jemčině. Počasí nebylo ideální, přesto jsme za týden v okolí Třeboně najezdili stovky kilometrů.

2. – 6.9. Rekreace v Bratřicích – 2.odd. Prohlédli jsme si památky v okolí, večer poseděli u táboráku. Počasí bylo fajn.

6. – 9.9. Čtyři Dvory – rekreace 4.odd.  Byli jsme ubytováni v pěkném prostředí v penzionu Nová hospoda.Chodili jsme na vycházky, pochutnávali si v cukrárně.  Vláčkem jsme jeli do ZOO Hluboká nad Vltavou a prošli jsme i centrum Českých Budějovic.

9.9. Oslava narozenin. Michal slavil narozeniny. Objednali jsme si salonek v restauraci Olga. Bylo hodně krásných dárků, dobrá večeře i dort.

14.9. Srdce na dlani. Zúčastnili jsme se 7.ročníku Srdce na dlani v Jihlavě. Zde jsme luštili zajímavé hádanky, pracovali na mandale a utkali jsme se s klienty ostatních zařízení v šoupandě. Obsadili jsme 1.místo ve své skupině a ve finále se 6.10. utkáme s DD Onšov.

18. – 19.9. Turnaj v kopané. Byli jsme na fotbalovém turnaji v Tloskově – byli jsme první.

20.9. V bazénu v Jindřichově Hradci.

6.10. Finále  Srdce na dlani. Setkání na Krajském úřadě v Jihlavě. V šouipandě jsme skončili druzí. Také jsme zde předvedli zadaný úkol z minulého setkání.. Naše vystoupení mělo velký úspěch.

9.10. Diskotéka v DÚSP Černovice

11.10. Václavská pouť. Byli jsme na pouti v Praze. Počasí nám přálo, do sytosti jsme si užili atrakcí a nákupů.

19.10. Ples v Mikulově. Přátelé z Klentnice nás pozvali na Zámecký ples do Mikulova. ples zahajovalo předtančení, na stole bylo plno dobrot. Pěkně jsme si zatančili a pozdě večer se vraceli domů.

4.11. Diskotéka. Byli jsme na diskotéce s Vojtou Vítem v DÚSP Černovice.

6.11. V Pizzerii v Pacově. – 4.odd. Vyjeli jsme do pizzerie Pepino, oslavili jsme zde svátek a narozeniny káji a Mirka.

21.11. V Jihlavě – 2.odd. Byli jsme se podívat v kině a pak na nákupech v obchodním centru.

23.11. V pizzerii v Pacově.

24.11. V e Zběšičkách. Byli jsme na tradiční podzimní diskotéce v Domově Zběšičky.

26.11. Hokej. Byli jsme na ligovém zápasu v ledním hokeji, před hokejem jsme se zašli podívat po obchodních domech.

28.11. V Kamenici – rozsvěcování vánočního stromku – 1.odd.

3.12. návštěva z Rotbachu – Mikulášská nadílka

5.12. Čerti a Mikuláš

5.12. zabijačka – 1.odd.

9.12. Barevné Vánoce – akce v sídle KÚ Vysočina

21.12. Společná večeře v Kamenici nad Lipou – 1.odd.

28.12. v ZOO v Jihlavě

30.12. Hokej v Č.Budějovicích – extraliga

Datum vložení: 10. 3. 2011 16:18
Datum poslední aktualizace: 20. 6. 2019 20:21
Autor:

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Svátek

Svátek má Anastázie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

15. 4. 2021

zatazenosesnezenim

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 1 až -3°C.

Kraj Vysočina Euroinstitut Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky