Napsali o nás

Caritas-Wohnheim-St-Franziskus

Informace o spolupráci Bavorského ústavu s ústavem v Lidmani v článku na webu Caritas, ži zde v naskenovaném článku.

Bydlení v Černovicích

„Pojďte dál,“ zve nás do svého bytu v Černovicích Pavel Bomb. Na schodišti nás zdraví jeho spolubydlící Karel Chytráček. Více v celém článku Pelhřimovského deníku nebo zde v naskenovaném článku.

Klienty ústavu ohromily manévry policistů a hasičů

Většina uživatelů sociálních služeb domova v Lidmani dojíždí do zaměstnání. Znalost dopravních předpisů a schopnost reagovat v krajních situacích je pro ně důležitá. Více v celém článku Pelhřimovského deníku nebo zde v naskenovaném článku.

Chovatelé z lidmaňského ústavu si do Kamenice přivezli svého Ferdu

Kamenice nad Lipou/Lidmaň - Chovanci Ústavu sociální péče v Lidmani se věnují řadě aktivit. Pět z nich patří mezi chovatele drobného zvířectva. Více v celém článku Pelhřimovského deníku nebo zde v naskenovaném článku.

Lidé z pěti ústavů oslavili Josefa 

20. 3. 2008 vyšel v Pelhřimovském deníku článek o Josefské diskotéce - čtěte zde

Stavba Vysočiny 2007

Ubytovací zařízení Ústavu sociální péče Lidmaň, upravené z buněk v nevyhovujícím, havarijním stavu, bylo strženo včetně likvidace betonových základů a na základě studie byly vystavěny tři přízemní, bezbariérově přístupné, nepodsklepené objekty bez podkroví. Zajímavě je řešen zvýrazněný vstup do jednotlivých objektů, který činí celé zařízení atraktivním. Vstupy jsou kryté, součástí zařízení jsou i klidové zóny s pergolami a dřevěným přístřeškem.